Stant Alanı Kiralamak İstiyoum

ARTİST / İSTANBUL SANAT FUARI

KATILIM BAŞVURU KOŞULLARI

Kuruluşumuz TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından hazırlanan ARTİST 2020 / 30. İstanbul Sanat Fuarı, 31 Ekim - 8 Kasım 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

ARTİST 2019'de yer almak için, daha önceki yıllarda olduğu gibi, katılımcı olmak isteyen galerilerin, inisiyatiflerin ve kurumların öncelikle fuara hangi sanatçılarla katılmak istediklerini belirlemeleri gerekiyor. Daha sonra bu galerilerin, inisiyatiflerin ve kurumların, sanatçıların portfolyolarından ve özgeçmişlerinden oluşan bir sunum dosyasını* tarafımıza göndermeleri gerekmektedir. Bu dosyalar Sanat Fuarı Danışma Kurulumuz tarafından incelenecek ve değerlendirme sonucunda olumlu veya olumsuz geri dönülecektir. 

Fuarımıza bireysel başvuru kabul edilmemektedir.

Bir başvurunun olumlu yanıtlanması portfolyoların niteliğinin yanında, sergi alanındaki yer durumuna da bağlıdır.

* Galeri, inisiyatif, grup veya kurum olarak katılım için gerekli dosyanın içeriği aşağıda özetlenmiştir. Dosyayı hazırlarken sayfaların aşağıda listelendiği sıra ile yerleştirilmesi önemle rica edilir. Portfolyolar galeri, grup, inisiyatif veya kurum dosyası olarak gönderilmeli, sanatçılar için ayrı ayrı başvuru gönderilmemelidir.   :

1. Galeri, Grup, İnisiyatif veya Kurum ismini belirten kapak
2. 1 sayfayı aşmayacak şekilde inisiyatif veya kurum bilgileri (iletişim ve varsa kısa tanıtım bilgisi)
3. Katılacak sanatçıların listesi,
4. (Her bir sanatçı için) Sanatçının bugüne kadarki işlerinden seçilmiş 4-5 adet eser görseli (tercihen 300dpi çözünürlüğünde) ve sanatçı özgeçmişi.

Hazırlamış olduğunuz dosyayı PDF formatında, gizemtemiz@tuyap.com.tr  , bilgehalisgul@tuyap.com.tr ‘ adresine veya basılı materyal olarak, 

ARTIST/ İstanbul Sanat Fuarı
Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi
Cumhuriyet Mah. Eski Hadımköy Yolu Caddesi 9/1
34500 Büyükçekmece/İSTANBUL 

adresine göndermenizi rica ederiz.  Yukarıda bahsedilen formatlar dışında (PDF veya Basılı Materyal) gönderilen dosyalar değerlendirmeye alınmayacaktır.

ARTIST 2020'​e göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.